Jak vybrat kvalitního emitenta

Jak vybrat kvalitního emitenta

Mezi aspekty při výběru dluhopisu, do kterého chce investor vložit své peníze bezpochyby patří jeho úrok, doba splatnosti, pravidelnost výnosů a samozřejmě také to, od kterého emitenta si dluhopis zakupuje. My si zde představíme několik důležitých parametrů, které by se měly před výběrem emitenta dluhopisu prozkoumat.

 

1) Stabilní firma

V první řadě hleďte na, jestli je podnik ve finanční rovnováze. Firma, která žádnou finanční stabilitu nemá, je pro investora malým lákadlem. Především je u takových firem důležité sledovat její zadluženost a také její vlastní kapitál.

 

2) Výkazy & historie

Dalším důležitým faktorem jsou firemní výkazy a její historie. Před investováním je dobré si okouknout firemní finanční výkazy a zjistit, jak si na tom firma stojí. Čím novější výkazy budou, tím lepší. Naopak je tomu u historie firmy. Tady je lepší, když už podnik má něco za sebou.

 

3) Detaily dluhopisu

Prozkoumejte podrobně také emitentův dluhopis. Zaměřte se především na to, jaký výnos dluhopis přinese, jakou má kupón frekvenci, v jaké je měně, jakou má formu a typ úroku nebo za jakým účelem byl dluhopis emitován. Nezanedbatelnou věcí také je, jestli má firma na dluhopisovou emisi prospekt schválený Českou národní bankou.

 

Samozřejmě kvalitní emitenty nenajdeme pouze mezi velkými firmami. Kvalitní mohou být i menší podniky. Stačí jen aby splňovali určitá kritéria jako je například schopnost dostát svým závazkům, být finančně zdraví a transparentní.

 

Zdroje:

https://www.investicniweb.cz/6-podminek-pro-vyber-firemniho-dluhopisu-aneb-jak-se-nechytit-do-pasti-atraktivniho-vynosu/

http://www.comsense.cz/clanek.aspx?c=18

 

https://www.investice.cz/jak-vybirat-korporatni-dluhopisy

 

Výnosová křivka amerických dluhopisů inverzní

Na začátku tohoto týdne došlo na dluhopisovém trhu k důležité události. Křivka výnosů amerických vládních dluhopisů přešla do inverzní podoby. To znamená, že výnosy u krátkodobých vládních obligací jsou vyšší než výnosy u dlouhodobých cenných papírů. Taková situace je obecně považována

Číst více

Vydá Abu Zabí vládní dluhopisy?

Zástupci vlády emirátu Abú Zabí absolvovali v minulém týdnu několik schůzek v Evropě a v USA s dluhopisovými investory. Státy kolem Perského zálivu velmi bohaté na ropné zásoby historicky nepotřebovaly vydávat emise dluhopisů, jelikož financovaly své rozpočty právě z prodeje černého zlata. V posledních letech nicméně

Číst více

Seznam dluhopisů

Na Dluhopisomatu.cz máte nejlepší podmínky pro tyto dluhopisy.

Úrok 8,5 % p.a.
Minimální investice 25 000 Kč
Výplata úroků čtvrtletně

ARCER H&M chce urychlit hledání práce nebo zaměstnanců a zkrátit výběrová kola řízení. Má promyšlený systém náboru, který zkvalitní a urychlí práci personalistům a HR manažerům napříč trhem práce.

CEE Real Estate

Rekreační pobyt jako dárek
Dvoudenní pobyt pro 2 osoby v překrásné malebné krajině Bílých Karpat v prostředí horského hotelu Jelenovská Valašské Klobouky.
Úrok 6,5 % p.a.
Minimální investice 50 000 Kč
Výplata úroků čtvrtletně

Česká firma CEE Real Estate pomáhá klientům rychlým výkupem nemovitostí či řešením komplikovaných finančních situací a exekucí. Společnost chce rozšířit služby v této oblasti.

SUPER-ČTYŘKOLKY

Bonus při investici
Od 23.11.2018 do 31.12.2018 získejte s využitím bonusu úrokový výnos 9,11% p.a. při investici 50.000,-Kč a vyšší.
Úrok 9,11 % p.a.
Minimální investice 50 000 Kč
Výplata úroků půlroční

Společnost patří k největším dodavatelům čtyřkolek v Čechách a na Slovensku. V současné době se potýká s rekordním růstem zájmu o jeho zboží.

Saunia

Bonus při investici
Získejte 1% částky dluhopisu na svou věrnostní kartu každý rok.
Úrok 6,25 % p.a.
Minimální investice 10 000 Kč
Výplata úroků čtvrtletně

Saunia buduje pro své klienty saunové světy v obchodních centrech po celé České republice. Vybrané finanční prostředky využije k rozšíření své sítě v ČR a v zahraničí.

Úrok 6,5 % p.a.
Minimální investice 100 000 Kč
Výplata úroků čtvrtletně

Investiční skupina Comfort Finance Grou CFG působí na trhu od počátku roku 2012. Prostředky z dluhopisů se použijí primárně na nákupy nemovitostí.

Úrok 5 % p.a.
Minimální investice 250 000 Kč
Výplata úroků ročně

Rodinná firma s téměř čtvrt stoletím tradice v oblasti stavebnictví. Upsané finance budou použity na nákup nemovistostí, pozemků a stavebních materiálů pro budoucí developerské projekty.

Úrok 7 % p.a.
Minimální investice 3 000 000 Kč
Výplata úroků čtvrtletně

Společnost Comfort Money je jedním z předních poskytovatelů spotřebitelského financování v České republice. Peníze jsou použity na poskytování úvěrů, které jsou zajištěné nemovitostma.