člen skupiny
PRO EMITENTY
Máte dotaz? Zavolejte nám
773 767 952
Po–Pá 9–18h

Představení společnosti COMFORT FINANCE GROUP CFG


Comfort Finance Group je investiční skupina působící na českém trhu již od roku 2012. Jádro skupiny tvoří poskytování nebankovních půjček a činnost na realitním trhu. Zejména se zde specializuje v oblasti nemovitostí zatížených nějakou formou právních či jiných vad. Na tomto základě společnost CFG vybudovala několik dalších dceřiných firem specializujících se v různých přidružených odvětvích.

Základní činnost CFG

V roce 2012 začala společnost Comfort Money působit v oblasti poskytování nebankovních spotřebitelských úvěrů. Podařilo se jí poměrně rychle získat stabilní postavení v této tradičně rizikové oblasti podnikání. V současné době je Comfort Money jedním z největších poskytovatelů zajištěných spotřebitelských půjček v ČR a řadí se mezi 88 českých společností, které obdržely licenci od České národní banky k provozování této činnosti v první vlně v roce 2018 po novele zákona o spotřebitelském úvěru.

V roce 2015 se Comfort Finance Group rozrostla o společnost CFG Real Estate, která se zabývá výkupem nemovitostí s právními či jinými vadami. Tyto nemovitosti následně spravuje a pronajímá. V současné době vlastní a spravuje desítky nemovitostí v celkové hodnotě přes 24 milionů Kč. Klíčová je pro CFG Real Estate spolupráce se sesterskou společností Comfort Money, kdy CFG Real Estate nabízí klientům CM další možnost, jak řešit své finanční problémy.

Stejně jako všechny dceřiné společnosti, i samotná skupina CFG úzce spolupracuje s advokátní kanceláří AK Vinohradská, která zajišťuje po právní stránce veškeré úkony spojené s činností společnosti.

Další aktivity

Významným byl pro CFG rok 2017. V tomto období se vydala společnost za hranice běžných finančních služeb a rozšířila portfolio svých činností o dvě velmi perspektivní a progresivní oblasti. První z nich byl v médiích často zmiňovaný první investiční fond zaměřený na obchodování s kryptoměnami, Kryptofond. Druhou oblastí je odvětví fintech služeb, kde skupina operuje pod hlavičkou společnosti CFG Tech. Jádrem činnosti je vytváření procesních automatizací s cílem výrazně ušetřit na provozních nákladech. Základem pro CFG Tech jsou úspěšně implementované a využívané procesy v rámci skupiny.

Aktuální stav

Společnost dále dynamicky rozšiřuje rozsah činností a aktivně hledá investiční příležitosti, zejména na poli finančních služeb a investicí do nemovitostí. To znamená, že velká část portfolia skupiny je reálně zajištěná podkladovými aktivy, která o svou hodnotu v čase nepřijdou a vytvářejí tak bezpečnostní polštář pro případ jakýchkoliv nenadálých tržních výkyvů. Na financování zejména těchto investičních příležitostí plánuje společnost využít prostředky získané z emisí dluhopisů.