Developeři se financují na dluhopisových trzích

Developerské společnosti často financují své projekty za pomoci prostředků získaných emisí dluhopisů. Jelikož se úrokové sazby zvyšují a v novém roce se další zvyšování sazeb očekává, chtějí developeři získat co nejvíce financí právě teď. Jedna z posledních emisí je emise v hodnotě 500 mil. korun a stojí za ní společnost Trigema a.s.

Vydaný pětiletý dluhopis má roční úrok 5,1 %. Rok předtím získala společnost prostředky v hodnotě 400 mil. korun prostřednictvím tříletých dluhopisů s ročním úrokem 4 %. Společnost Trigema má za sebou řadu úspěšných projektů v Praze a Plzni.

Na českém trhu působí od roku 1994 a má za sebou řadu projektů rezidenční výstavby, například v pražských Nových Butovicích nebo Letňanech. Mezi aktuální projekty pak patří výstavba nových bytů v Plzni a v Praze.

Řadí se tak mezi další významné společnosti, které financují finančně náročné projekty právě prostřednictvím dluhopisů.

Bc. Adam Čižmař

Bc. Adam Čižmař

Adam vystudoval bakalářský obor Matematické metody v ekonomii na VŠE a v současné době je studentem navazujícího magisterského oboru Ekonometrie a operační výzkum. Na střední škole strávil roční pobyt na Sydney Academy v Novém Skotsku a ukončil jej s nejvyšším vyznamenáním. Ve skupině CFG pracuje od března 2018 na pozici analytika.

Seznam dluhopisů

Na Dluhopisomatu.cz máte nejlepší podmínky pro tyto dluhopisy.