Skupina Nordic Investors emitovala neveřejné dluhopisy za 1,3 miliardy Kč

Skupina Nordic Investors, jejíchž součástí je také telekomunikační operátor Nordic Telecom se rozhodla vydat neveřejnou emisi dluhopisů s pevným úrokovým výnosem 6% p.a. splatné v roce 2024. Jmenovitá hodnota jednoho dluhopisu je pak tři miliony korun. Celkový objem emise činí 1,32 miliardy korun.

Pomohla skupina J&T Private Equity Group jako partner

Velkou část této emise upsala skupina J&T Private Equity Group, která je mimo jiné jedním z investorů telekomunikačního holdingu Nordic Telecom.

Nordic Telecom chce do dvou let pokrýt pevným internetem na frekvenci 3,7 GHz až 1,3 milionu domácností. V současné době sdružuje všechny aktivity skupiny Nordic Investors spojené s telekomunikacemi. Společnost Libli, ve které má Nordic Investors 50% podíl a která se věnuje konsolidaci lokálních poskytovatelů internetu, chce v průběhu příštích dvou let získat až 200 000 zákazníků. Současně chce získat alespoň šestiprocentní podíl na trhu.

Na telekomunikační trh vstoupila Nordic Investors v roce 2016 nákupem zákazníků a dalších aktiv od operátora Ufon. Celkově se objem projektů skupiny pohybuje v řádech několika miliard korun. Kromě telekomunikací působí také v oblasti realitního trhu a elektronického zdravotnictví. V minulosti se dostala do povědomí veřejnosti nákupem a následným prodejem libereckého nákupního centra Géčko.

Bc. Pavel Jiřičko

Bc. Pavel Jiřičko

Pavel je absolventem bakalářského studia na Fakultě informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze, v oboru Matematické metody v ekonomii. V současné době studuji navazující magisterské stadium v oboru Ekonometrie a operační výzkum. Ve skupině CFG pracuje jako analytik od září roku 2018.

Seznam dluhopisů

Na Dluhopisomatu.cz máte nejlepší podmínky pro tyto dluhopisy.