Personální agentura RECRA!

ARCER H&M se snaží oboustranně urychlit náborový proces a snížit počet kol výběrového řízení. Má promyšlený systém náboru, který zkvalitní a urychlí práci personalistům a HR manažerům napříč trhem práce.

Majitel společnosti, Pavol Hrmel, v personalistice působí již více než 25 let a vždy říká, že lidské zdroje jsou jeho koníčkem. Působil na nejrůznějších pozicích napříč trhem práce; v oblasti potravinářství, strojírenství, chemickém průmyslu a naposledy v automotive branži. Díky těmto zkušenostem vznikla myšlenka jít vlastní cestou a začít budovat firmu, která poskytne svým zaměstnanců „něco navíc“. ARCER H&M s.r.o. působí na trhu práce již čtvrtým rokem a je velice vděčný za každého našeho obchodního partnera, se kterým se jeho společnost posouvá dál.

Rok 2018 ve znamení stabilizace

Rok 2018 byl pro společnost v duchu stabilizace. Nejvíce ze všeho se podařilo stabilizovat tržby a snížit pravidelné výdaje společnosti. Nejvíce, kdo tyto změny pocítili, byli dlouhodobí klienti a zaměstnanci společnosti. Celkové tržby za rok 2018 jsou nižší o 8 milionů korun, ovšem hrubý zisk společnosti vzrost o 15% oproti roku 2017. Tímto se v konečných ekonomických výsledcích projeví duch stabilizace.

Dále se podařilo z vlastních zdrojů vrátit zpět více než 2 miliony korun dvěma mateřským bankám a být nezávislí. ARCER H&M pořídila z letošních předpokladů 8 nových dodávkových vozidel pro transport zaměstnanců ke klientům, zefektivnili vnitrofiremní procesy a postupy na to, můžou začít spolupracovat s nadnárodními koncerny jako je společnost DHL.

V prosinci se podepsalo více Rámcových smluv s novými klienty než ve srovnání s předešlým prosincem. Díky tomuto dílčímu úspěchu firma předpokládá navýšení tržeb o více než 30% v roce 2019! A stále to není vše – celkový počet stabilních zaměstnanců se zvýšil na rovných 200 zaměstnanců a ve Vánoční sezóně (prosinec 2018 až únor 2019) dodá další desítky brigádníků. V neposlední řadě chce veškerý zisk proinvestovat zpět do rozvoje podniku v oblasti zefektivnění náborových aktivit a dále se více zaměřit na rozvoj pracovních penzionů.

Již nyní společnost má v režimu počátečních vyjednávání osloveny 4 nemovitosti zapadající do naší koncepce ubytování. To jsou hlavní cíle pro rok 2019. Společnost ARCER H&M předpokládá zvýšení tržeb o minimálně 50% a bude atakovat hranici 100 milionů korun!

„Firmy budou muset řešit stále složitější otázku, kde najít vhodné kandidáty, jak je oslovit a co jim nabídnout,“ říká manažerka poradenství pro lidské zdroje ze společnosti PwC Andrea Linhartová Palánová z portálu iHned.cz. Budoucnost personalistiky podle ní představují big data. Personalisté mohou díky nim sledovat fluktuaci, nemocnost, investice do náboru, vzdělávání a dalších oblastí.

Pohled na rok 2019

Co se týče nového roku 2019, tak společnost v lednu se připravovala na akvizici nových zákazníků a revizi drahých dodavatelských smluv, které snižovaly ekonomický význam z předchozích let. Úspěšně z prvních obdržených finančních prostředků zafinancovali první část etapy vývoje aplikace, pro zjednodušení a urychlení celého procesu náboru zaměstnanců.

Během měsíce února využili příležitosti k růstu a drží se heslem: „Nabírej, nabírej, nabírej!“ Doposud se podařilo nabrat 40 nových zaměstnanců pro jejich klienty a stále nepřestávájí růst. Navíc, úspěšně dotáhli náročná jednání s významným klientem v oblasti potravinářství a jejich vzájemná spolupráce startuje od března 2019!

Reálným cílem pro rok 2019 je splnit tržby převyšující 80 milionů Kč, ovšem s aktuálním navýšením počtu dodaných osob lze předpokládat roční obrat okolo hranice 100 milionů Kč, což by bylo vůbec poprvé v historii firmy docílení tak vysokého obratu.

Bc. Adam Kubina, MBA

Bc. Adam Kubina, MBA

Adam vystudoval mezinárodní školy v Taipei a v Praze zaměřené na mezinárodní obchod a diplomacii. Je spoluzakladatelem společnosti Dluhopisomat.cz, manažerem v prvním středoevropském privátním fondu Kryptofondu a věnuje se rozvoji investiční skupiny Comfort Finance Group CFG. Aktivně se angažuje a přednáší na téma mezinárodní obchod v Taipei, Bruselu nebo Moskvě.

Seznam dluhopisů

Na Dluhopisomatu.cz máte nejlepší podmínky pro tyto dluhopisy.