Společnost Saunia

Společnost Saunia, s. r. o se zabývá výstavbou a provozování saunových světů v obchodních centrech po celé České Republice. Během několika let na českém trhu získal koncept saunových světů v obchodních centrech značnou popularitu, což vedlo k vedení firmy k myšlence expandovat tento zavedený obchodní model do dalších lokalit. Upsané peníze budou použity právě na tuto expanzi.

Seznámení se společnosti

První saunový svět otevřeli v Praze v obchodním centru Nové Butovice v roce 2013. O dva roky později přibyl další v Parku Hostivař. Pobočky Saunia vždy naleznete v oblíbených obchodních centrech, kam se snadno dostanete městskou dopravou i vlastním automobilem.

„Česká republika je v současné době jednou z největších saunařských velmocí. V ČR je podle statistiky ministerstva zdravotnictví evidováno 1238 saun. Se zjistilo z průzkumu iRozhlasu

Personál Saunie je přímo na pobočce seznámí klienty s prostředím centra i pravidly saunování. Navštívit můžete hned několik saun a ohříváren, které se liší nejen vlhkostí a teplotou, ale i použitým materiálem a esencemi. K saunování neodmyslitelně patří i ochlazování, které lze u nás řešit více způsoby. Samozřejmostí jsou také relaxační zóny a bar s milou obsluhou, kde mohou návštěvníci průběžně doplňovat tekutiny. Dalším benefitem, který v rámci vstupného získáte, jsou zajímavé saunové ceremoniály. Chceme vám být víc nadosah. Proto nás už brzy možná potkáte i ve vašem městě.

“Mezi sauny, které je možné vyzkoušet, patří finská, tropická, herbal, solná nebo sauna s parním nárazem. K ochlazení je v saunovém světě umístěná studna s ledovou tříští, ledová vědra nebo venkovní bazének. Pro odpočinek poslouží dvě kryté odpočívárny a tichá odpočívárna se stěnou z živých květin, terasa a bar s nápoji a drobným občerstvením. “ píše server Mediar.cz

Komentář k hospodaření od analytika

Co se týká finanční analýzy společnosti, tak v roce 2017 lze pozorovat výrazný nárust bilanční sumy až k hranici 0.25 mld. Ten byl způsobený především emisí dluhopisů pro financování dalšího rozvoje firmy. Tržby společnosti vykazují velmi solidní růst, což vypovídá o vzrůstajícím zájmu o nabízené služby. Firmě se ale za sledované období nepodařilo skončit v černých číslech. To nemusí nutně znamenat negativní věc, pokud jsou prostředky investovány do dalšího opodstatněného rozvoje. Do budoucna je ale zvrácení trendu ztrátového hospodaření hlavním faktorem pro sledování investory.

Bc. Adam Kubina, MBA

Bc. Adam Kubina, MBA

Adam vystudoval mezinárodní školy v Taipei a v Praze zaměřené na mezinárodní obchod a diplomacii. Je spoluzakladatelem společnosti Dluhopisomat.cz, manažerem v prvním středoevropském privátním fondu Kryptofondu a věnuje se rozvoji investiční skupiny Comfort Finance Group CFG. Aktivně se angažuje a přednáší na téma mezinárodní obchod v Taipei, Bruselu nebo Moskvě.

Seznam dluhopisů

Na Dluhopisomatu.cz máte nejlepší podmínky pro tyto dluhopisy.