člen skupiny
PRO EMITENTY
Máte dotaz? Zavolejte nám
773 767 952
Po–Pá 9–18h

Představení společnosti SAUNIA

Společnost Saunia s.r.o se zabývá výstavbou a provozování saunových světů v obchodních centrech po celé České Republice. Během několika let na českém trhu získal koncept saunových světů v obchodních centrech značnou popularitu, což vedlo k vedení firmy k myšlence expandovat tento zavedený obchodní model do dalších lokalit. Upsané peníze budou použity právě na tuto expanzi.

Seznámení se společnosti

První saunový svět otevřeli v Praze v obchodním centru Nové Butovice v roce 2013. O dva roky později přibyl další v Parku Hostivař. Pobočky Saunia vždy naleznete v oblíbených obchodních centrech, kam se snadno dostanete městskou dopravou i vlastním automobilem.

„Česká republika je v současné době jednou z největších saunařských velmocí. V ČR je podle statistiky ministerstva zdravotnictví evidováno 1238 saun. Se zjistilo z průzkumu iRozhlasu

Personál Saunie je přímo na pobočce seznámí klienty s prostředím centra i pravidly saunování. Navštívit můžete hned několik saun a ohříváren, které se liší nejen vlhkostí a teplotou, ale i použitým materiálem a esencemi. K saunování neodmyslitelně patří i ochlazování, které lze u nás řešit více způsoby. Samozřejmostí jsou také relaxační zóny a bar s milou obsluhou, kde mohou návštěvníci průběžně doplňovat tekutiny. Dalším benefitem, který v rámci vstupného získáte, jsou zajímavé saunové ceremoniály. Chceme vám být víc nadosah. Proto nás už brzy možná potkáte i ve vašem městě.

“Mezi sauny, které je možné vyzkoušet, patří finská, tropická, herbal, solná nebo sauna s parním nárazem. K ochlazení je v saunovém světě umístěná studna s ledovou tříští, ledová vědra nebo venkovní bazének. Pro odpočinek poslouží dvě kryté odpočívárny a tichá odpočívárna se stěnou z živých květin, terasa a bar s nápoji a drobným občerstvením. “ píše server Mediar.cz

 

Komentář k hospodaření od analytika

Co se týká finanční analýzy společnosti, tak v roce 2017 lze pozorovat výrazný nárust bilanční sumy až k hranici 0.25 mld. Ten byl způsobený především emisí dluhopisů pro financování dalšího rozvoje firmy. Tržby společnosti vykazují velmi solidní růst, což vypovídá o vzrůstajícím zájmu o nabízené služby. Firmě se ale za sledované období nepodařilo skončit v černých číslech. To nemusí nutně znamenat negativní věc, pokud jsou prostředky investovány do dalšího opodstatněného rozvoje. Do budoucna je ale zvrácení trendu ztrátového hospodaření hlavním faktorem pro sledování investory.