Domů

Anodius.ai, s.r.o.dluhopis ANODIUS XI/2025

 • Datum splatnosti

  30. 11. 2025Nebo předčasně

 • Roční úrok

  10,50 %

 • Minimální investice

  50 000 Kč

Zainvestováno 93 %

11 200 000 Kč12 000 000 Kč

5 důvodů pro koupi tohoto dluhopisu:

 • Atraktivní výnos 10.5 % s pravidelnou čtvrtletní výplatou výnosů.
 • Působnost na EU trhu již více než 14 let, stabilní klienti (mezinárodní korporace), prokazatelná historie a finanční výsledky.
 • Tržby skupiny činí 80 mil. Kč (česká větev 30 mil. Kč).
 • Možnost předčasného odprodeje dluhopisů kdykoliv zpět společnosti.
 • Anticyklický sektor podnikání – poptávka po CRM řešeních dlouhodobě globálně roste.

Podle nezávislé poradenské společnosti Gartner se v roce 2017 stal CRM softwarový trh největším softwarovým trhem na světě a jeho růst nadále pokračuje. Zvláště v době digitalizace se tato řešení stávají pro firmy nepostradatelnými. Společnost Anodius CZ je mj. klíčový partner pro SAP CX ve střední Evropě s nejvyšším počtem certifikovaných SAP CX konzultantů, a dále významný lokální partner Salesforce.com a také partner společností jako KPMG a Qualtrics. Kvalitu řízení společnosti potvrzují certifikáty: ISO 9001, ISO 20000-1, ISO 27001.

Na co chce společnost peníze využít?

 • Uvedení na trh nové aplikace Field service management feedback zaměřenou na poskytování zpětné vazby při poskytování služeb pro mezinárodní zákazníky SAP FSM.
 • Vývoj a uvedení na trh cloudové aplikace Proxiuss Project+ pro projektové řízení, plánování kapacit, time tracking a na globální platformě Salesforce.
 • Vývoj webové aplikace PROXIUSS ANALYTICS, která s využitím umělé inteligence a technologie neuronových sítí umožní pracovat s velkým množstvím textových odpovědí.

Záruky investorů:

 • Dluhopisy jsou kromě ručení Anodius.ai, s.r.o. zajištěny ručitelským prohlášením mateřské společnosti Anodius CZ, s.r.o., dále sesterské společnosti Anodius, a.s. a top managementem společnosti.
 • V případě jakéhokoliv sporu či potřeby konzultace je investorům Dluhopisomatu k dispozici naše partnerská advokátní kancelář AK Vinohradská s.r.o.
 • Koupi dluhopisů je možné spojit s osobní prohlídkou prostor společnosti a se seznámením s managementem.

Vzorový příklad investice:

 • Koupíte si například 2 dluhopisy o celkové hodnotě 100 000 Kč a s celkovou splatností 3 roky.
 • Každé 3 měsíce Vám na běžný účet automaticky přijde 2 625 Kč (před zdaněním 15 %).
 • Máte možnost předčasně odprodat společnosti svůj dluhopis (všechny výnosy Vám zůstávají).
 • Pakliže nevyužijete možnosti předčasného odprodeje, po 3 letech Vám emitent automaticky vyplatí zpět Vašich zainvestovaných 100 000 Kč.
 • Celkově realizujete zisk za 3 roky 31 500 Kč (před zdaněním 15 %).
 • Spočítejte si do detailu, kolik byste mohli vydělat investicí do tohoto dluhopisu v níže přiložené kalkulačce.

Reklamní sdělení

Souhrn informací o dluhopisu

ISIN
CZ0003544835
Datum emise
4. 10. 2022
Celkový objem
12 000 000 Kč
Výplata úroků
Čtvrtletně
Předčasné splacení
Ano
Účel emise
- Uvedení na trh nové aplikace Field service management feedback zaměřenou na poskytování zpětné vazby při poskytování služeb pro mezinárodní zákazníky SAP FSM. - Vývoj a uvedení na trh cloudové aplikace Proxiuss Project+ pro projektové řízení, plánování kapacit, time tracking a na globální platformě Salesforce. - Vývoj webové aplikace PROXIUSS ANALYTICS, která s využitím umělé inteligence a technologie neuronových sítí umožní pracovat s velkým množstvím textových odpovědí.
Prospekt schválený ČNB
Ne
Typ/obor podnikání
není k dispozici
Druh dluhopisu
Podnikový dluhopis
Výnos dluhopisu
S pevným výnosem
Podoba dluhopisu
Listinný cenný papír
Forma dluhopisu
Cenný papír na řad
Rating
není k dispozici
Upisovací agent
není k dispozici

Přehled výplaty úrokůvýplata probíhá čtvrtletně

Pravidelně monitorujeme výplaty úroků u jednotlivých emitentů. V přehledu najdete vyplacené úroky a budoucí termíny výplaty, pokud jsou tyto informace veřejně dostupné, a budoucí termíny výplaty.

Q4
2022
Q1
2023
Q2
2023
Q3
2023
Q4
2023
Q1
2024
Q2
2024
Q3
2024

Finanční výsledky

Čím se společnost zabývá?

Společnost Anodius.ai se zabývá investicemi v oblasti vývoje nových softvérových aplikací se zaměřením mino jiné i na využití umělé inteligence. Anodius.ai je součástí skupiny Anodius, která pomáhá firmám ve střední a západní Evropě v digitální transformaci jejich podnikání, a to prostřednictvím implementací a podpory IT systémů pro řízení vztahů se zákazníky (CRM systémy) především v oblasti obchodu, marketingu a poskytování služeb. Na trhu působí již 14 let a za tuto dobu se stala jedním z lídrů v oblasti CRM ve střední Evropě. Technologická řešení společnosti Anodius pomáhají firmám efektivněji komunikovat s jejich zákazníky a jsou postavena na nejkvalitnějších softwarových platformách od společnosti SAP, Salesforce a Qualtrics. Společnost má za sebou řadu úspěšných projektů a je vyhledávaným partnerem mnohých nadnárodních korporací.

Mezi nejvýznamnější klienty patří firmy jako např. ČEZ, E.ON, INNOGY, SAP, KPMG, Generali, Zehnder Group, GROHE, Preciosa, Stredoslovenská energetika nebo Wien IT. Anodius má k dispozici 40 konzultantů a programátorů, kteří patří mezi špičku ve svém oboru a má pobočky ve 3 zemích EU (Česká republika, Slovensko, Belgie). Roční tržby jsou na úrovni 80 mil. Kč (z toho česká větev 30 mil. Kč).

Mnoho klientů Anodius má stovky tisíc zákazníků a každý z těchto zákazníků preferuje jiný způsob komunikace – telefonicky, osobní návštěva, sociální sítě a podobně. A právě proto dodává společnost firmám technologické řešení v podobě pokročilého CRM systému, kde má daná firma k dispozici veškeré relevantní údaje o svých zákaznících na jednom místě, dokáže s nimi pracovat v reálném čase a tudíž dokáže okamžitě zákazníkům řešit veškeré jejich požadavky k jejich maximální spokojenosti. Jinými slovy, za pomoci dodaného CRM systému Anodius firmám zjednodušuje, automatizovává a zpřehledňuje komunikaci se zákazníky.

A jaký má společnost důvod pro vydání dluhopisové emise? Současný stav ekonomiky je vhodným obdobím pro posílení kapitálové základny společnosti pro další rozvoj. Společnost v minulem roce meziročně rostla o více než 30 %. Na základě aktuální struktury klientů, realizovaných projektů a vlastních cloudových řešení bude vysoké tempo růstu dosahováno i v příštích letech. Kromě implementace, podpory CRM systémů a konzultačních služeb v CX / EX oblasti Anodius realizuje také vývoj vlastních řešení i s využitím umělé inteligence. A právě vývoj vlastních řešení je oblast, ve které budou získané externí zdroje využity. Aktuálně společnost investuje do rozvoje následujících projektů:

 • Uvedení na trh nové aplikace Field service management feedback zaměřenou na poskytování zpětné vazby při poskytování služeb pro mezinárodní zákazníky SAP FSM, kterou naše společnost vyvinula ve spolupráci se Staffino. Aktuálně připravujeme spuštění marketingové kampaně a prodeje produktu.
 • Vývoj a uvedení na trh cloudové aplikace Proxiuss Project+ pro projektové řízení, plánování kapacit, time tracking a na globální platformě Salesforce. Vývoj aplikace je v jeho závěrečné fázi a začátkem 2023 bude uvedena na trh.
 • Vývoj webové aplikace** PROXIUSS ANALYTICS**, která bude s využitím umělé inteligence a technologie neuronových sítí pomáhat firmám, ale i jednotlivcům pracovat s velkým množstvím textových odpovědí z průzkumů, recenzí produktů a služeb. V tomto nástroji bude možné kategorizovat jednotlivé odpovědi a sledovat jejich sentiment.
2021Meziročně
Tržby -
-
Výsledek hospodaření -
-
Aktiva -
-
Vlastní kapitál -226 tis Kč -

Dokumenty

Zajištění dluhopisů ANODIUS XI/2025

Pokud nebude emitent schopný plnit své závazky, mají investoři následující záruky:

Ručitelské prohlášení právnické osoby

Ručitelské prohlášení majitele

O společnosti Anodius.ai, s.r.o.

Registrovaný názevAnodius.ai, s.r.o.
Datum vzniku21. 6. 2021
Právní formaSpolečnost s ručením omezeným
10935053

Hodnocení rizikovosti dle MF ČRdluhopis ANODIUS XI/2025

Skóre2,5

Investice s vysokým rizikemDluhopisy se skóre 0-3,5 by měl zvažovat pouze velmi zkušený a dynamický investor

Skóre rizikovosti je rychlý nástroj pro počáteční posouzení dluhopisů. Čím vyšší skóre, tím menší riziko a naopak. Zatímco firemní dluhopisy běžně dosahují skóre 0 - 15 bodů, skóre 15,5 - 19 mají státní dluhopisy.

Skóring provedený Dluhopisomatem dne 14. 3. 2023 z účetních podkladů společnosti za rok 2021.

Buďte mezi prvními,
kdo se dozví o novinkách na srovnávači.

Zanechte nám svoje kontakty, ať nezmeškáte jedinou příležitost

Provozovatelem Srovnávače je společnost Klub investorů a traderů s.r.o., IČ 24161179, sídlem Vinohradská 2396/184, 130 00, Praha 3 (dále jen „Společnost“). Společnost v rámci Srovnávače uveřejňuje a srovnává informace o dluhopisech, které jsou veřejně dostupné nebo které emitenti těchto dluhopisů sami Společnosti sdělí. Uveřejnění dluhopisu emitenta na Srovnávači nelze v žádném případě vykládat jako investiční doporučení ke koupi dluhopisu, ani jakékoliv hodnocením finančního stavu emitenta, predikcí budoucího vývoje činnosti emitenta či hodnocení vhodnosti či výhodnosti investice pro konkrétního zájemce o dluhopis. Společnost důrazně doporučuje uživatelům, aby informace o emitentech a dluhopisech považovali pouze za informativní a aby veškeré inzerované emitenty a dluhopisy důkladně prověřili, např. za asistence nezávislých odborných investičních, ekonomických či právních poradců. Společnost nenese odpovědnost za jejich správnost, přesnost, úplnost a zákonnost. Na základě objektivních informací Společnost přiděluje jednotlivým dluhopisům skóre dle Scorecardu korporátních dluhopisů 2.0 vydaného Ministerstvem financí České republiky. Dle této metodiky je na základě dosaženého skóre dluhopis zařazen do rizikové kategorie dle Scorecardu korporátních dluhopisů 2.0 vydaného Ministerstvem financí České republiky. Společnost postupuje při vyhodnocení skóre dle Scorecardu korporátních dluhopisů 2.0 vydaného Ministerstvem financí České republiky s maximální možnou péči, přesto však neodpovídá za výsledek provedeného hodnocení. Výsledek provedeného hodnocení není v žádném případě investičním doporučením ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu (dále jen „ZPKT“). Metodika dle Scorecardu korporátních dluhopisů 2.0 vydaného Ministerstvem financí České republiky není závazným právním předpisem a Společnost není ratingovou agenturou. Společnost pouze dle této metodiky vyhodnocuje veřejně dostupné dluhopisy a usnadňuje orientaci uživatelům Srovnávače. Společnost tak upozorňuje všechny uživatele, že neposkytuje investiční službu přijímání a předávání pokynů týkajících se investičních nástrojů, a to ani zprostředkování této investiční služby, investiční poradenství týkající se investičních nástrojů či umisťování investičních nástrojů bez závazku jejich upsání, ani žádnou jinou investiční službu ve smyslu ZPKT a nezastává ani žádnou další roli dle tohoto zákona (burza cenných papírů, organizátor regulovaného trhu, provozovatel mnohostranného obchodního systému apod.). Každý uživatel Srovnávače je povinen se seznámit s podmínkami užívání Srovnávače. Každý investor do korporátních dluhopisů si musí být vědom toho, že investice do dluhopisů sebou nese též riziko ztráty investovaných prostředků a riziko nedosažení zisku. Jakýkoliv historický výnos není zárukou výnosů budoucích, ty závisí především na budoucím vývoji emitenta a jeho podnikání. V souvislosti s tímto rizikem Společnost doporučuje, aby se každý uživatel Srovnávače seznámil se sdělením České národní banky, které je určeno pro investory do korporátních dluhopisů: https://www.cnb.cz/cs/spotrebitel/ochrana_spotrebitele/desatero_investor_podnik_dluhopisy.html .