UH CAR – jeden z největších automobilových prodejců

Rodinná společnost UH CAR spravuje firmy se zaměřením na automobilové odvětví již od roku 2000. Díky dlouholeté zkušenosti se zařadila mezi významné a spolehlivé prodejce osobních a užitkových vozidel v České republice.

Seznámení se společnosti

UH CAR s.r.o. za poslední 3 roky od nástupu nových jednatelů z řad rodinných příslušníků prošel výraznou změnou. Zejména díky akvizici vlastního nehodového centra, které je v současnosti největším tělesem zabývajícím se řešením dopravních nehod v rámci Zlínského kraje.

Z hlediska finanční stránky se společnost ekonomicky stabilizovala a spolu s rostoucími tržbami navyšuje také zisk.

Hlavní politikou rozvoje je zachovat vysokou kvalitu služeb za adekvátní ceny, přátelské prostředí rodinného podniku, kam se klienti vracejí a také přísnou morálku v redukci nákladů.” říká člen představenstva společnosti Martin Štěrba.

Na poli dealerů v automobilovém trhu v rámci Zlínského kraje patří společnost Real Kredit (mateřská společnost celé investiční skupiny) mezi velmi známé firmy s pozitivním renomé.

Do budoucna plánuje rozšířit naši nabídku prostřednictvím projektu dceřiné firmy UH CAR PLUS; tisíce zánovních a ojetých vozidel exkluzivních značek ze zahraničí.

V minulém roce výrazně posílili díky servisnímu středisku řešení dopravních nehod. Toto středisko generuje pravidelný příjem od pojišťoven, a nově spuštěnému projektu Český operák.

Právě společnost Český operák má smluvní vztah se všemi renomovanými pojišťovnami na českém trhu. Díky tomu se dostanou k velkému množství zakázek. V současné době také plánují otevřít novou pobočku firmy v jiném kraji.

Společnost v roce 2018 měla v aktivech více než 76 milionů Kč a čistý zisk před zdaněním necelé 4 miliony Kč. Zde vidíme v porovnání s jinými roky silný nárůst do pozitivního výsledku hospodaření. Díky dlouholetému podnikání ve svém oboru společnost ví, jaký má potenciál na trhu, čeho a kdy využít.

Využití prostředků z dluhopisů

V letošním roce mají cíl se přiblížit s výsledkem hospodaření ke zdanění okolo 7 mil. Kč, které se dá předpokládat tendenčním růstem a snížením nákladů na kapitál.

Prostředky z dluhopisů jsou určeny na rozvoj projektu Český operák, který nabízí klientům pronájem ojetých vozidel bez dokladování bonity. Návratnost se v pesimistických číslech pohybuje kolem 40 % ročně.

Dluhopisy jsou zajištěny movitým majetkem společnosti. Nakoupená vozidla za peníze dluhopisů jsou pod tržní cenou a lze je kdykoliv za nákupní cenu rychle prodat.

Bc. Adam Kubina, MBA

Bc. Adam Kubina, MBA

Adam vystudoval mezinárodní školy v Taipei a v Praze zaměřené na mezinárodní obchod a diplomacii. Je spoluzakladatelem společnosti Dluhopisomat.cz, manažerem v prvním středoevropském privátním fondu Kryptofondu a věnuje se rozvoji investiční skupiny Comfort Finance Group CFG. Aktivně se angažuje a přednáší na téma mezinárodní obchod v Taipei, Bruselu nebo Moskvě.

Další články

Nová vlna podřízených dluhopisů

Tuzemská banka Air Bank emitovala tento měsíc nové podřízené dluhopisy. První emise proběhla již v roce 2014 a byla kótovaná na pražské burze. Nejnovější emise sice není veřejně obchodovatelná, i tak se ale Air Bank podařilo prodat dluhopisy v hodnotě

Číst více

Rozmach investic do realitních fondů

Deník E15 včera informoval o enormním rozmachu kapitálu v nemovitostních podílových fondech. Aktuálně činí celkové investice výše 36 miliard korun, zatímco před pěti lety tomu bylo kolem 5 miliard. Rostoucí apetit je způsoben “celkovou oblibou investování do nemovitostí jako investičního aktiva

Číst více

Úspěšný prodej zelených korporátních dluhopisů

Tuzemská realitní společnost CPI miliardáře Radovana Vítka se může pochlubit velkým úspěchem. Firma, jejíž emise je zcela unikátní nejen na českém trhu, ale i mezi zeměmi střední a východní Evropy, úspěšně prodala všechny emitované tzv. zelené dluhopisy. Celková výše dosahovala

Číst více

Investice do start-upových společností

Objem investic do evropských start-upových společností se vyšplhal v první polovině letošního roku na maximum. Dosáhl výše 16,9 miliardy eur představující 62% navýšení oproti předchozímu období. Na samotné špičce stojí Londýn, kde „každé třetí euro rizikového kapitálu investovaného v první polovině roku

Číst více

Pokrizový fenomén záporných úrokových sazeb

Více než čtvrtinu světového dluhopisového trhu tvoří dluhopisy nabízející zápornou úrokovou sazbu. Vyjádřeno v nominálních částkách se jedná o více než 17 bilionů amerických dolarů (asi 400 bilionů korun). Přitom ještě na počátku letošní roku se tento objem pohyboval kolem 8 bilionů.

Číst více

Dividendy, kupony, nebo oboje?

Dividenda neboli podíl na zisku z výnosu na akcii je mnohdy nezbytnou součástí dividendové politiky akciových společností. Obzvláště firmy kótované na pražské burze cenných papírů (BCPP) nabízejí velmi atraktivní dividendovou výnosnost. Průměrný výnos u 9 z uvedených společností vyplácející dividendu,

Číst více