9. 2. 2023, 3 minuty čtení

Zúčastnili jsme se Global Investment Summitu 2023

Ve středu 1.2.2023 jsme se zúčastnili zimního Global Investment Summitu, který se konal v mimořádných prostorách Pražského hradu v Martinickém paláci. A jak nejlépe si akci představit? Jako den plný rozmanitého programu s investiční tématikou a více než 50 speakery, 500+ živými účastníky, 20 000+ online účastníky a více než 50 investory. Dluhopisomat se stal tentokrát zlatým partnerem akce.

Návštěvníci měli možnost navštívit náš stánek v části expozice a zeptat se na podrobnosti k investování do dluhopisů, případně navázat partnerství v rámci marketingu či obchodu.

Na stánku měli možnost potkat Matěje Břízu, obchodního konzultanta, Petru Halíkovou, marketingovou specialistku a Marka Kuskovova, který je projektovým a produktovým manažerem Dluhopisomatu. Kromě propagačních materiálů jsme pro investory měli připravenou i soutěž o kafe s ekonomem Vladimírem Pikorou, který byl také na stánku k dispozici.


Ekonom Dluhopisomatu a CFG Vladimír Pikora vystoupil v panelové diskusi s názvem „Pohled ekonomů a analytiků – Jak porazit inflaci v roce 2023?“ Mezi hlavní otázky, o kterých hosté v čele s moderátorem Lukášem Kovandou diskutovali patřily:

  • Kam investovat? Konkrétní tipy a firmy, kam investovat v roce 2023.
  • Řada finančních profesionálů pro letošek doporučuje k investování čínské akcie, případně akcie rozvíjejících se trhů. Jak do nich z Česka nejlépe investovat.
  • Je třeba se obávat čínského politického rizika?
  • Jak investovat do akcií ČEZ s ohledem na spekulace o jeho možném rozdělení?

Záznam najdete přímo na stránkách summitu na STAGE 1 od 5:17:00. Vladimír Pikora mluvil mimo jiné o tom, že právě teď je vhodná doba k investici do firemních dluhopisů.
O dvacet minut později mohli diváci živě i online sledovat přednášku o investování do dluhopisů. Ekonomika směřuje do recese. Řešením jsou dluhopisy a zlato. Přednášku můžete ze záznamu sledovat a stránkách summitu od hodiny a minuty 3:08:00. A na co Vladimír Pikora navazuje?

Rok 2022 přinesl mnoho nečekaných změn. Úrokové sazby prudce vyskočily, akcie padly a na výsluní vystoupaly dluhopisy. Rok 2023 jim bude dále přát. Úrokové sazby budou stále vysoko. Běžný český investor se však dosud dluhopisům vyhýbal. Obvykle je nezná. Nyní je příležitost obohatit portfolio i o ně.
Děkujeme všem, kteří nás sledovali. Záznamy jsou stále k dispozici a my se už těšíme na další akce. Některé budou i z naší vlastní dílny a my věříme, že přijmete opět pozvání do investičního kruhu.

Přihlaste se k odběru
newsletteru a získejte ebook

Po přihlášení získáte ZDARMA ebook „Co čekat od roku 2024”. V. Pikora vám představí predikce a přehled hlavních událostí z ekonomiky.