Firemní dluhopisy vám mohou zajistit (vysoký) pasivní příjem
Pevný výnos a k tomu pravidelné měsíční nebo čtvrtletní výplaty na účet.
Získávat peníze s minimálním či ideálně nulovým úsilím je snem řady lidí. Věděli jste, že jednou z nejčastěji hledaných otázek na internetu je “Jak vydělat peníze?”? Možnosti pasivního příjmu hledají lidé napříč celým spektrem, ať už jim příjem z běžného zaměstnání stačí nebo ne. Pasivní příjem se stal symbolem svobody a časové flexibility. Nebo alespoň pojistky, že kdyby lidé nečekaně přišli o práci, stále mají o co se finančně opřít.
Začněte s pasivním příjmem z dluhopisů ještě dnes
Firemní dluhopisy nabízí pevný výnos až do splatnosti emise dluhopisů, a to mezi 8 až 12 % ročně. Jedná se o střednědobou investici na 1 až 5 let. Vysoký výnos je kompenzován vyšší mírou rizika, které lze snížit díky kvalitnímu zajištění, například formou nemovitosti v zástavě..
Jak vydělat peníze
Vlivem vysoké inflace a neustálého růstu cen zboží a služeb zůstává lidem z výplaty stále míň a míň. Někteří se proto musí vzdát věcí, které nejsou nezbytné a jejich nákup odložit na později. Sílí také strach z budoucnosti a obavy z toho, že kvůli nemoci nebo ztrátě zaměstnání nebudou schopni platit nájem nebo hypotéku a další závazky. Není proto divu, že jednou z nejčastěji hledaných otázek na internetu je “Jak vydělat peníze?”. A to zejména tehdy, když příjem z běžného zaměstnání prostě nestačí.
Jednou z možností, jak si vydělat peníze nad rámec výplaty, je právě pasivní příjem, který obohatí domácí rozpočet a umožní vám začít si konečně plnit vlastní sny. Ale nejen to. Vybudování pasivních příjmů znamená jednak svobodu a časovou flexibilitu, ale tyto finance navíc mohou skvěle fungovat také jako jakási pojistka v případě výpadku stálého příjmu ze zaměstnání. Nečekaná oprava auta nebo pračky vás už nezaskočí, protože budete mít v záloze pasivní příjem, který vám pomůže výpadek vykrýt. Sníží se tak i stresová zátěž, a to je doslova k nezaplacení.
Jak si zajistit pasivní příjem
K pasivnímu příjmu se dá dopracovat několika způsoby. Velmi záleží na schopnostech a kreativitě každého jedince. Například vynálezci dostávají odměny za používání jejich patentových technologií. Umělci zase mají příjem ze svých autorských práv, například k hudbě, knihám, ale i třeba softwaru, který vyvinuli. To vše jsou druhy pasivního příjmu.
Pokud ale cítíte, že podobná cesta k pasivnímu příjmu není ta vaše, můžete zvolit jednu z těch častějších a více rozšířenějších, a to jsou investice, například právě do firemních dluhopisů.
Jsme nejlépe hodnocený inzertní portál s firemními dluhopisy.
Představíme vám nejčastější zdroje, ze kterých se dá vybudovat pasivní příjem:
- Dividenda – pokud nakoupíte dividendové akcie určité společnosti, budete dostávat podíl na jejím zisku. Ten může být vyplácen za různá časová období (měsíčně, čtvrtletně, půlročně apod.) a pro jeho získání vám stačí jen vlastnit akcie dané společnosti. Pro začínající investory je vhodnější vybrat si větší prověřenou firmu, jejíž zboží nebo služby např. sami využíváte. Jestliže se bude jednat o tuzemskou společnost, bude dividenda již zdaněná 15% srážkovou daní a vy ji tak nemusíte uvádět do daňového přiznání.
- Nemovitosti – dalším častým pasivním příjmem je příjem z pronájmu nemovitostí. Nemusí se přitom jednat vždy jen o dům, chatu nebo byt. Dlouhodobě můžete pronajímat i garáž, sklep nebo jiné skladovací prostory, les, pole a louky. Není potřeba si k tomu zřizovat ani živnostenský list, příjmy z pronájmu však musíte zdanit dle zákona 586/1992 Sb., o daních z příjmů ve znění pozdějších předpisů. Pokud nevlastníte dům nebo byt, který můžete pronajmout, je potřeba počítat s tím, že investice do nemovitosti není zdarma. Je tedy dobré si spočítat, zda se ve vašem případě vůbec vyplatí nebo zvolíte jinou cestu jak na pasivní příjem.
- Reklama – máte-li vlastní webové stránky, můžete umožnit jiným společnostem umístit na ně reklamu na svoje produkty nebo služby. Nejčastěji se k tomu využívají různé blogy nebo informativní weby, kde nedochází k prodeji vašich vlastních výrobků. Potřebujete k tomu pouze účet u Google AdSense a měřící kód, který vložíte na vaše webové stránky, kde se budou reklamy zobrazovat. Čím více návštěvníků na reklamu klikne, tím vyšší zisk pro vás.
- P2P a P2B investice – Peer-to-peer nebo Peer-to-business je relativně nový způsob investování, který propojuje lidi s penězi se společnostmi, které poskytují půjčky dalším lidem. Jako investor tak můžete prostřednictvím několika investičních platforem vložit své peníze do stovek úvěrů poskytnutých různými společnostmi a vydělávat na úrocích. Většinou neplatíte žádné vstupní poplatky, účet si zřídíte online a všechny následné kroky, včetně investic samotných a vybírání peněz zpět na Váš účet, snadno provádíte přes internet.
- Dluhopisy – další skvělou možností pasivního příjmu jsou výnosy z firemních dluhopisů, které mohou dosáhnout až 11 %. Vyplácejí se pravidelně na základě emisních podmínek (měsíčně, čtvrtletně nebo ročně) a podléhají 15% zdanění. Pozornost věnujte především výběru stabilních společností s dlouholetou podnikatelskou historií a způsobu zajištění.
NEJLÉPE HODNOCENÝ DLUHOPISOVÝ INZERTNÍ PORTÁL V ČR
Dluhopisomat
patří do skupiny CFG.
10 let na finančním trhu v ČR
Investiční skupina CFG se pohybuje na trhu už více než 10 let. Díky své odbornosti a bohatým zkušenostem poskytujeme kvalitní servis partnerům, investorům, klientům a také emitentům. Společně měníme svět financí.
Dobrý den!
Neváhejte se na mě obracet s jakýmikoli vašimi dotazy.
Bc. et Bc. Vojta Ševčík
+420 779 998 119
(Po-Pá: 9-17 hod)
Neváhejte se zeptat!
Neváhejte se na mě obracet s jakýmikoli Vašemi dotazy.
Neváhejte se zeptat!
KONTAKTUJTE NÁS X
Obratem upozorníme inzerenta na Váš zájem o koupi jeho dluhopisu a zajistíme, aby se Vám co nejdříve ozval. Zpravidla to bývá do hodiny, v případě velkého vytížení cca do dvou hodin. Vyčkejte prosím na jeho zkontaktování.
Líbí se Vám Dluhopisomat? Něco byste změnili nebo vylepšili?
Napište nám svou zpětnou vazbu, budeme rádi za Váš kritický komentář.
Děkujeme.