25. 8. 2023, 4 minuty čtení

Podpořte růst skútrů v ČR s emitentem Buffler. Výnos 11,1 %.

Čtyřkolky a skútry jsou v dnešní době vysokých cen zajímavé nejen z hlediska prodeje, ale zejména díky jejich návratnosti. Skútr totiž při zdražení pohonných hmot jezdí levněji než auto, má velké výhody s parkováním, nízké servisní náklady a mnoho dalších výhod.

Není proto divu, že Češi mají stále větší zájem o skůtry (především o ty do 125cc, které může řídit každý, kdo má řidičák). Citujeme z článku, který zmapoval prodej motocyklů a skútrů z minulého roku: „Trh zaznamenal nárůst o 16 %! Zatímco v roce 2021 se prodalo 22 000 vozidel, v roce 2022 to bylo už 25 561 kusů.“ 

Podobně je na tom i náš emitent Buffler. Zájem po skútrech je velký. Pan majitel Michalčík uvádí: „Stále nezvládáme pokrýt poptávku po našich skútrech a navíc nám v sortimentu chybí některé modely skútrů, které prostě nemáme a zákazníci a dealeři se na ně ptají.“ V minulém roce navíc Buffler ukončil prodej dvou modelů skútrů s končící homologací a nyní je chce nahradit novými. 

michalcik a tym

Exkluzivní kontrakt z tohoto roku

Na začátku roku probíhal výběr nových dodavatelů v Asii, zejména v Číně, kde má Buffler svého agenta. Aktuálně se může pochlubit nově podepsaným exkluzivním kontraktem z května na dva nové skútry. Továrna je špičkou ve svém oboru a má 20letou historii. První z nich je už v procesu výroby se zaplacenou zálohou a druhý se připravuje. 

Buffler má v jednání ještě jeden model v renomovaném italském designérském stylu. Toto rozšíření sortimentu skútrů je pro Bufflera strategicky důležitým krokem, který mu umožní výrazně posílit pozici na trhu. Detailnější informace naleznete v aktualitě v detailu karty emitenta.

Na co Buffler využívá vaše peníze?

Peníze od investorů (kterých už je 64 v aktuálně vypsané emisi) jsou využity právě na nákup skladových zásob těchto nových modelů. Pro Bufflera je důležité mít zboží skladem v ČR, jelikož co má fyzicky u sebe, může velmi dobře prodat.

Další plány jsou velké. Mezi roky 2023-2025 chce Buffler postupně rozšířit své portfolio na 8-9 modelů a to takovým způsobem, aby se vzájemně doplňovaly a každý zájemce si mohl vybrat. Znamená to přidat do portfolia 5-6 nových modelů skútrů. Díky zvýšení prodeje, pak dojde i ke zvýšení obratu a zisku. Ale už teď je vidět, že výsledky za první pololetí zase vyrostly…

Finanční zdroje Buffler využívá jak vlastní, tak i bankovní a nebankovní (především z emise dluhopisů a také několik privátních investorů). 

Zaujaly vás skútry? Podpořte společnost Buffler 

1. Dluhopisy s 11,1% ročním výnosem se splatností 3,7 roku a pravidelnou čtvrtletní výplatou výnosů.
2. Min. investice 25 000 Kč.
3. K 30.6.2023 byl obrat společnosti necelých 33 mil. Kč, je zde vidět pěkný růst oproti min. roku. Aktiva stoupla na 128 mil. Kč.
4. Zajištění přesahující hodnotu celé své emise dluhopisů (nemovitý a movitý majetek v hodnotě 140 mil. Kč).

Zaujala vás tato emise? Prostudujte si všechny informace v detailu karty emitenta.

buffler investice

Jedná se o reklamní sdělení emitenta.

Přihlaste se k newsletteru a získejte novinky z ekonomiky a investiční tipy. 

Přihlaste se k odběru
newsletteru a získejte ebook

Po přihlášení získáte ZDARMA ebook „Co čekat od roku 2024”. V. Pikora vám představí predikce a přehled hlavních událostí z ekonomiky.