člen skupiny
PRO EMITENTY
Máte dotaz? Zavolejte nám
773 767 952
Po–Pá 9–18h
MENU

DLUHOPISY CEE Real Estate IX/2024

CEE Real Estate a.s.

Společnost CEE Real Estate s.r.o. se specializuje na výkup nemovitostí, které mají zpravidla nějakou právní vadu, a dají se tudíž nakoupit výrazně levněji, než je jejich reálná tržní cena. Ve spolupráci s vlastní advokátní kanceláří AK Vinohradská se následně nemovitosti tzv. očišťují, dále rekonstruují a nabízí opět k prodeji. Převážně se vykupují komerční nemovitosti a nemovitosti o hodnotě nad 20 mil. Kč.

ZOBRAZIT VÍCE
MINIMÁLNÍ INVESTICE 50.000 Kč
ÚROK 6.5 %
VÝPLATA ČTVRTLETNĚ
SPLATNOST 30. 9. 2024
KOUPIT DLUHOPIS TEĎ
PROČ KOUPIT TENTO DLUHOPIS

Výhody

  • Společnost vlastní emisní prospekt schválený Českou národní bankou.
  • Společnost CEE Real Estate je dceřinou firmou investiční skupiny Comfort Finance Group LTD.
  • Za 3 roky fungování dosaženo celkových aktiv v hodnotě přes 63 mil. Kč.
  • Společnost za rok 2019 vykázala zisk ve výši 2 178 000 Kč.
  • Společnost je zaměřena na business, ve kterém se dlouhodobě orientuje a dobře mu rozumí.
  • Veškeré realizované investice jsou vždy zajištěné nemovitostí.

Důvod emise

S tím, jak se společnosti daří navyšovat počty výkupů nemovitostí, a tím i neustále zvětšovat své vlastní portfolio nemovitostí, se často stává, že se v některých okamžicích na trhu naskytne možnost koupě více zajímavých nemovitostí najednou, případně koupě nějaké mimořádně hodnotné nemovitosti. V takovém případě se společnost spojuje s externími investory, kteří takové nemovitosti pomáhají dofinancovat. A přesně z toho důvodu společnost vydává dluhopisovou emisi. Aby měla k dispozici neustále připravené peníze na nákup nemovitostí a neutíkali jí tak některé příležitosti, u kterých trvá až příliš dlouho, než se zafinancují.

O SPOLEČNOSTI

Vlastníci

Petr Cimala vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V průběhu let aktivně investoval na světových akciových trzích a věnoval se rozvoji podnikatelských projektů. Je jedním ze zakladatelů Klubu investorů a podílel se na vzniku fondu kvalifikovaných investorů Charles Bridge Global Macro Fund. Aktuálně se plně věnuje rozvoji investiční skupiny Comfort Finance Group CFG Ltd.

JUDr. Ing. Andrej Štaňko, PhD.

Čím se společnost zabývá?

Společnost CEE Real Estate a.s. se specializuje na výkup nemovitostí, které mají zpravidla nějakou právní vadu, a dají se tudíž nakoupit výrazně levněji, než je jejich reálná tržní cena. Ve spolupráci s vlastní advokátní kanceláří AK Vinohradská se následně nemovitosti tzv. očišťují, dále rekonstruují a nabízí opět k prodeji. Převážně se vykupují komerční nemovitosti a nemovitosti o hodnotě nad 20 mil. Kč.

Historie

Společnost byla založena roku 2017 v reakci na úspěšné fungování partnerské společnosti CFG Real Estate, která se dlouhodobě zabývá výkupy nemovitostí. Smyslem založení společnosti CEE Real Estate proto bylo využít know how z výkupů nemovitostí a rozšířit stávající obchodní model o výkupy komerčních nemovitostí přesahujících hodnotu 20 mil. Kč.

Plány do budoucna

Již nyní společnost zaznamenává zvýšenou nabídku na výkup nemovitostí a očekává se, že tento trend bude ještě přibližně 2 až 3 roky pokračovat. Proto společnost připravuje obchodní plán pro realizaci mimořádného počtu výkupů nemovitostí. Současná korona-virová situace způsobila řadě společností bohužel velké nepříjemnosti, naštěstí CEE Real Estate přinesla pouze nové příležitosti, kterých teď v plné míře využívá.

VÝSLEDKY HOSPODAŘENÍ

VÝSLEDKY HOSPODAŘENÍ

Klíčové finanční ukazatele v Kč 2017 2018 2019
Aktiva 51 990 000 81 850 000 63 636 000
Obrat 4 614 000 7 268 000 40 072 000
Provozní zisk 326 000 1 033 000 2 178 000
REFERENCE

Reference

  • Jelikož je náš business zpravidla o rychlém nákupu a následném rychlém prodeji, není obvyklé, že bychom původního nebo nového vlastníka žádali o reference z průběhu prodeje.
  • Detailnější informace o nás však naleznete na webu Ceere.cz, kam se snažíme nahrát alespoň naposledy zrealizované obchody, které dají lepší představu o povaze našeho businessu.
  • Taktéž doporučujeme zhlédnout naše obchodní výsledky, a to zejména za rok 2019, které jsou pro nás sami o sobě velmi dobrou referencí.
  • Naší referencí je však i to, že patříme holdingu firem Comfort Finance Group LTD, kam mj. patří společnosti jako např. Comfortmoney.cz, Akvinohradska.cz, Cfgrealestate.cz, Cfgtech.cz apod.
SPOLEČNOST A COVID-19

SPOLEČNOST A COVID-19

Nedávná korona-virová krize se společnosti dotkla pouze tak, že se na přibližně měsíc přestalo obchodovat s nemovitostmi. Pro společnost to však neznamenalo nijak výrazný výpadek v příjmech, jelikož v té době dokončovala koupi několika nemovitostí, které byly nasmlouvány cca dva měsíce dopředu. Naopak je současný ekonomický stav pro společnost velice výhodný, jelikož získává násobně více nabídek na rychlý výkup, než bylo dříve obvyklé.

DETAILY DLUHOPISU
DLUHOPISY CEE Real Estate IX/2024
Emitent CEE Real Estate s.r.o.
Název emise DLUHOPISY CEE Real Estate IX/2024
Datum emise 1. 10. 2019
Datum splatnosti 30. 9. 2024
Jmenovitá hodnota 1ks 50 000 Kč
Úroková sazba 6.5 % p.a.
Výplata úroku čtvrtletně
Podoba dluhopisu Listinný cenný papír
Forma dluhopisu Cenný papír na řad
ISIN CZ0003523094
Minimální investice 100 000 Kč

Dokumenty ke stažení

KOLIK CHCETE INVESTOVAT?
ČISTÝ VÝDĚLEK
KVARTÁLNÍ VÝDĚLEK
CELKEM K VÝPLATĚ

ZADEJTE NEZÁVAZNOU POPTÁVKU

Počet kusů   
Aktuální cena 1 dluhopisu:
50 000 Kč
Celkem k úhradě:
50 000 Kč

Prostřednictvím telefonu se s Vámi emitent spojí a poskytne Vám více informací. Na e-mail Vám bude následně emitentem zaslán objednávkový formulář.
Reagujeme max. do 10 min.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.