Jak to funguje

Krok za krokem Vás provedeme celým procesem koupě dluhopisu.
Zabere Vám to max. 30 minut a vše je kompletně online.

1
Vyberte si emitenta

Vyberte si emitenta/společnost, která Vás nejvíce zaujala a jejíž dluhopis byste chtěl/a koupit (aktuální nabídka dluhopisů). Následně vyplňte poptávkový formulář umístěný v detailu daného emitenta nebo nás zkontaktujte pomocí kontaktu uvedeného v záhlaví webu.

2
Ozveme se Vám s pokyny

Po odeslání poptávkového formuláře Vás bude do cca 5 minut kontaktovat telefonista Dluhopisomatu, který si s Vámi ověří zadané údaje a zajistí propojení se zástupci Vámi vybraného emitenta. Ten se Vám ozve zpravidla do hodiny na Vámi zadané tel. číslo.

3
Objednávka a formulář

Emitent Vám zodpoví všechny Vaše případné dotazy a pakliže bude Váš zájem o koupi dluhopisu trvat, pošle Vám na email obratem k prostudování tzv. emisní podmínky a objednávkový formulář. Ten stačí z Vaší strany vyplnit, podepsat a poslat zpět scanem emitentovi. Po přijetí scanu Vám budou automaticky vygenerovány platební údaje, které taktéž obdržíte obratem do emailu.

4
Dokončení procesu

Od okamžiku připsání Vašich peněz na účet emitenta se považuje objednávkový formulář za právně uzavřený. Zároveň se od tohoto okamžiku považuje Vaše investice za platně zainvestovanou. Celý tento proces Vám nezabere více než cca 30 min a vše se řeší kompletně online. Pakliže byste v nějakém kroku tápal/a, emitent je Vám k dispozici neustále na telefonu nebo mailu pro zodpovězení jakéhokoliv dotazu.

5
Odeslání dluhopisu

Jakmile emitent potvrdí připsání peněz na jeho účet, obratem Vám zašle doporučenou poštou na Vaši adresu fyzický dluhopis. Ten si pečlivě uschovejte, jelikož má platnost cenného papíru.

6
První výnosy

V případě, že jste si koupil/a dluhopis se splatností např. 3 roky a s výplatou např. každé 3 měsíce, obdržíte po 3 měsících automaticky výnos na Vámi zadaný účet v objednávkovém formuláři. Není potřeba nikam volat, nic urgovat, výnosy chodí automaticky.

7
Poradenství a servis

Zejména v okamžiku výplaty prvních výnosů často vyvstanou nějaké specifické dotazy. Například, zda se výnosy daní apod. Zde proto přikládáme odkaz na naši odbornou poradnu, kde byste měl/a nalézt všechny odpovědi na Vaše otázky. V případě, že se tak nestane, neváhejte nás zkontaktovat na telefonním čísle +420 773 767 952 nebo na emailu: info@dluhopisomat.cz, rádi pomůžeme.

RÁDI ZODPOVÍME VAŠE DOTAZY

Chcete poradit s dluhopisy?

Mé jméno je Ondřej Vališík a stojím za vedením Dluhopisomatu. Neváhejte se na mě proto obracet s jakýmikoliv Vašimi dotazy. Pokud Vás zajímá více, zastavte se u nás na šálek dobré kávy v centrále v Praze.

Ondřej Vališík, MSc, MBA
EXECUTIVE HEAD

Mé jméno je Ondřej Vališík a stojím za vedením Dluhopisomatu. Neváhejte se na mě obracet s jakýmikoliv Vašimi dotazy. Pokud Vás zajímá více, zastavte se u nás na šálek dobré kávy v centrále v Praze.

RÁDI ZODPOVÍME VAŠE DOTAZY

Chcete poradit s dluhopisy?