Rok 2018 ve znamení pádu akcií evropských bank

V letošním roce došlo k výraznému propadu akcií evropských bank, které v průměru ztratily 25 procent své hodnoty. Takový propad jejich akcií je nejvyšší od krize eurozóny. Zájem investorů o akcie bank ochladl z několika důvodů. Jedním z nich jsou nízké (často záporné) úrokové sazby, které mají zcela zásadní vliv na ziskovost bank.

Další významný faktor je blížící se odchod Velké Británie z Evropské unie. Ten již do této chvíle banky zatížil náklady na restrukturalizaci v řádech stovek milionů eur. Optimismus investoři nezískali ani po zveřejnění výsledků březnových parlamentních voleb v Itálii. Nová italská vláda složená z Hnutí pěti hvězd a Ligy severu se prezentuje poměrně silně euroskepticky. Ačkoliv nová vláda nemá v úmyslu vypisovat referendum o setrvání země v Evropské unii, trhy necítí příliš velkou jistotu.

Celkově již propad cen akcií evropských bank přišel akcionáře na 380 miliard dolarů, což představuje 8,6 bilionu korun. Největší propad zaznamenala v letošním roce německá Deutche Bank. V jejím případě je na vině také vyšetřování jejích zaměstnanců pro podezření z praní špinavých peněz.

Podle některých ekonomů by se v nejbližší době měly úrokové sazby dostat ze záporných hodnot. Otázka je, zda to bude na nějaké výraznější zhodnocení stačit. Mezitím, co ve spojených státech je průměrná návratnost vlastního kapitálu u bank 16 procent, v Evropě je to zhruba polovina.

Jaký byl z pohledu investorů rok 2018?

Po roce 2017, který byl z pohledu investorů velmi příznivý, jsme byli v roce 2018 svědky jistého ochlazení. Velká část akciových a dluhopisových indexů se ocitla ve ztrátách a nikterak dobrých výsledků nedosáhly ani zlato a ropta. V této souvislosti se začíná mluvit

Číst více

WARREN BUFFETT A DLUHOPISY

Společnost Berkshire Hathaway, za kterou stojí světoznámý investor a guru hodnotového investování Warren Buffett, vydává nové emise korporátních dluhopisů s cílem refinancovat své některé starší emise dluhopisů s plovoucím výnosem. Celkem se jedná o dluhopisy ve výši 950 milionů dolarů. Tato nová

Číst více

Seznam dluhopisů

Na Dluhopisomatu.cz máte nejlepší podmínky pro tyto dluhopisy.

Úrok 7,7 % p.a.
Minimální investice 10 000 Kč
Výplata úroků měsíčně

Společnost Team-Trade s.r.o. se zaměřuje na oblast nanotechnologie, které dokáží efektivně měnit technologické vlastnosti různých materiálů.

Úrok 8,5 % p.a.
Minimální investice 25 000 Kč
Výplata úroků půlroční

ARCER H&M chce urychlit hledání práce nebo zaměstnanců a zkrátit výběrová kola řízení. Má promyšlený systém náboru, který zkvalitní a urychlí práci personalistům a HR manažerům napříč trhem práce.

CEE Real Estate

Rekreační pobyt jako dárek
Dvoudenní pobyt pro 2 osoby v překrásné malebné krajině Bílých Karpat v prostředí horského hotelu Jelenovská Valašské Klobouky.
Úrok 6,5 % p.a.
Minimální investice 50 000 Kč
Výplata úroků čtvrtletně

Česká firma CEE Real Estate pomáhá klientům rychlým výkupem nemovitostí či řešením komplikovaných finančních situací a exekucí. Společnost chce rozšířit služby v této oblasti.

SUPER-ČTYŘKOLKY

Bonus při investici
Od 23.11.2018 do 31.12.2018 získejte s využitím bonusu úrokový výnos 9,11% p.a. při investici 50.000,-Kč a vyšší.
Úrok 9,11 % p.a.
Minimální investice 50 000 Kč
Výplata úroků půlroční

Společnost patří k největším dodavatelům čtyřkolek v Čechách a na Slovensku. V současné době se potýká s rekordním růstem zájmu o jeho zboží.

Saunia

Bonus při investici
Získejte 1% částky dluhopisu na svou věrnostní kartu každý rok.
Úrok 6,25 % p.a.
Minimální investice 10 000 Kč
Výplata úroků čtvrtletně

Saunia buduje pro své klienty saunové světy v obchodních centrech po celé České republice. Vybrané finanční prostředky využije k rozšíření své sítě v ČR a v zahraničí.

Úrok 6,5 % p.a.
Minimální investice 100 000 Kč
Výplata úroků čtvrtletně

Investiční skupina Comfort Finance Grou CFG působí na trhu od počátku roku 2012. Prostředky z dluhopisů se použijí primárně na nákupy nemovitostí.

Úrok 7 % p.a.
Minimální investice 3 000 000 Kč
Výplata úroků čtvrtletně

Společnost Comfort Money je jedním z předních poskytovatelů spotřebitelského financování v České republice. Peníze jsou použity na poskytování úvěrů, které jsou zajištěné nemovitostma.