5. 10. 2022, 4 minuty čtení

Dluhopisomatí newsletter: Máme v týmu ekonoma Vladimíra Pikoru

Přidal se k nám do týmu ekonom Vladimír Pikora. 

A hned se ujal prvního slova a také toho dalšího. 😊 

Pravidelně se tak můžete těšit na novinky nejen ze světa dluhopisů tady v newsletteru a na blogu.

A hlavně na otázky na Pikoru, které budeme sdílet i na naší facebookové stránce. Dozvíte se v textu.

Proč se k nám přidal? Jaký vidí v dluhopisech potenciál?

S tím, jak roste investiční skupina CFG a Dluhopisomat, objevila se ve firmě potřeba zřídit pozici hlavního ekonoma, který bude analyzovat makroekonomické prostředí, připravovat prognózy finančního trhu a bude komunikovat dovnitř firmy i navenek. Na tuto pozici jsem nastoupil já.

Práce: Ve své práci se budu zaměřovat hlavně na analýzu dluhopisů. Dluhopisy nejsou jako akcie. Do akcií investuje kdekdo. Všichni je znají a mnozí se na nich letos hodně spálili. Dluhopisy byly až dosud u nás velmi upozaděné. To se podle mě ale brzo změní. Dluhopisy držené do splatnosti totiž přinášejí pevný výnos i ve velmi nejistých dobách, což mnoho lidí nyní láká.
Prostor pro Vás: Tím se otevírá i prostor pro Vás, kde mi budete moci psát a telefonovat a ptát se. Jistě máte různé nápady a myšlenky, co se děje v ekonomice a rádi byste je s někým fundovaným probrali. V případě zájmu se můžeme i setkat a vše probrat osobně.

TOP: Přispějte do okénka OTÁZKY NA PIKORU: Máte zajímavou otázku k dluhopisům? Pošlete nám ji přes tento formulář. Odpovědi budeme sdílet na Facebooku, blogu i tady v newsletteru (podle délky odpovědi).

Analýza nejen trhu dluhopisů jako na dlani 

Zrenovovali jsme a oživili náš BLOG. A Vladimír Pikora má pro sebe celou jednu „poličku“. Pravidelně si tak můžete číst o novinkách z finančních trhů, analýzy dluhopisů nebo třeba reakce na aktuální situace. 

S mými texty se budete pravidelně setkávat v newsletteru i na webu společnosti. Budu psát analýzy nových statistik, kde budu popisovat jaký dopad má dané číslo na obchodování s cennými papíry,“ říká k obsahu Vladimír Pikora.

Doporučujeme si dát blog do oblíbených a otevírat ho pravidelně u kafíčka a ve volných chvílích. 

Srovnávač, který na trhu chyběl (připomenutí)

Už jste si ho proklikali? Jenom krátké shrnutí pro ty z vás, kdo jste si  v září užívali dovolenou a nečetli předchozí email ani blog.

Proč srovnávač: Investorům poskytuje možnost vyhledat si a srovnat dluhopisy na základě různých parametrů. Zajímá vás výnos, zajištění nebo splatnost? Emitentům pak umožňuje zviditelnit své dluhopisy a zlepšit obdržené skóre podle kalkulačky MF ČR. Děláme trh s dluhopisy srozumitelnějším.

Srovnávač neustále vylepšujeme a chceme, abyste se na něm podíleli i VY!

Máte nějaké podněty k vylepšení nebo jste na něco (ne)narazili? Dejte nám vědět prostřednictvím tohoto formuláře. 

A to je pro dnešek vše.

Každé 2 týdny se můžete těšit na Dluhopisomatí newsletter s příspěvkem od Vladimíra Pikory. A mezitím se také ozveme s představením nové emise, která už visí a webu.

Bc. Vojtěch Ševčík
Key Account Manager

 

Přihlaste se k odběru
newsletteru a získejte ebook

Po přihlášení získáte ZDARMA ebook „Co čekat od roku 2024”. V. Pikora vám představí predikce a přehled hlavních událostí z ekonomiky.